Mindenstimmel

Hogyan válnak valóra az álmok?

Mi visz tovább a kezdeti lendület után? A vágy festi fel a képet, de a célokat neked kell kitűzni. Az „Ó bárcsak!” nem elég ahhoz, hogy megvalósuljon. Mindenki ismer olyasvalakit (néha egészen közelről, akár a tükörből) aki évek óta vágyakozik bizonyos dolgok után, de mégsem történik valódi változás az életében. Mitől fognak ezek az álmok valóra válni? Nem, a csodára várás nem működik.

Az álmok valóra váltásának alapvető feltétele, hogy át kell állnod a passzív oldalról a cselekvő oldalra.

 

Ha fejben megvan az álmod, az nagyon jó, mert sokan még odáig se jutnak el, hogy vágyakozzanak valami jobb, szebb, több után. De a nagyvonalú terv után jön az aprólékos tervezés – mert a titok nyitja a részletekben van. A részletek teszik az álmot megfoghatóvá és megvalósíthatóvá. Ettől persze kicsit elvész a varázslat, mert napi dolgokkal kell vacakolni mégis – de ne aggódj, így születik a csoda.

Az általános izék nem működnek, pontosan tudnod kell, hogy amire vágysz, az hány méter, milyen színű, milyen környezetben van, mik a tulajdonságai, hogyan érzed magad vele/tőle, stb. Olyan pontosan kell tudnod ezt, mintha egy egyedi rendelést adnál le a Jó Tündérnek, akinél nincs javítási garancia.  Semmire ne várj, csak tegyél egy kis lépést minden nap előre.

Ha megvannak a résztelek, tudod, mire kell hajtani, és tudsz érte tenni is, minden egyes nap.

Ha megvan a technikai megrendelés, hangolódj rá arra (szándékosan nem azt írom, hogy gondold végig!) hogy te magad milyen leszel amikor megvalósul. A technikai megvalósítás egy dolog – ennél szonban sokkal fontosabb, hogy azt az elégedett és vidám saját önmagadat valósítsd meg, aki lenni szeretnél – és igazából nincs „majd ha”. Na, ehhez kell az igazi kitartás és türelem, hogy az optimizmusod meg a lendületed kitartson – mert ha ezek elmúlnak, semmi más nem halad előre. Légy biztos benne, hogy amiért teszel, az már úton van hozzád, attól függetlenül hogy most épp mit látsz magad körül. Éberen őrködj a gondolataid és a hangulatod fölött.

 És akkor…

A csoda a körülmények és lehetőségek tökéletes összerendeződése. A csoda végső soron mégis működik, de nem úgy, hogy vársz rá, hanem úgy, hogy teszel érte. Elébe mész. Felkészülsz rá. Ráhangolódsz a találkozásra. Mindent megteszel, ami tőled telik – és ha már ez mind megvan, na akkor jön a csoda segítségképpen. És ezzel vissza is tér az álmodás varázslata, hogy új lendületet adjon.

Mi a teendő tehát? Tervezd be és ellenőrizd nap mint nap, tettél-e valamit azért, amit létre akarsz hozni, és azért, akivé akarsz válni. Lejegyeztél –e új ötletet? Utánajártál-e valaminek vele kapcsolatban? Mikor viselkedtél úgy, mint az az ember, aki szeretnél lenni? Kívánom, hogy eljuss oda, ahol már a csodák nap mint nap segítik az álmaid megvalósulását!

Hogyan tervezz új életet?

Újat kezdeni bármikor lehet, de újévkor igazán divatos. Aki nagyon benne van, mostanra már átgondolta, mit is szeretne idén. Aki meg még csak most ocsúdik, elárulom, az sincs lekésve semmiről, ugyanis nem január 1.-én fogjuk gyökerestül más irányba fordítani az életünket, hanem szép lassan, az év során. Érdemes rendet tenni magadban, mielőtt nekiindulsz az évnek, és ehhez remek a nagy lendület. De a lépéseket apránként kell megtenned – és ebben az segít majd, hogy a levésbé lelkes időszakokban lesz egy terved, amihez tudod tartani magad. Ez a kérdéssor végigvezet az év/ újra/ tervezésen. Tollra, papírra és egy nyugodt órára lesz szükséged hozzá, hogy mindet alaposan átgondolhasd.

• Gyűjtsd össze, amiért hálás vagy az elmúlt évben: események, kapcsolatok, stb.
• Gyűjtsd össze azokat a sikereket, amiket elértél az elmúlt évben.
• Írd mellé azokat a jó tulajdonságokat, amik támogattak ebben.
• Gyűjtsd össze, mi az, ami nem volt jó az elmúlt évben.
• Írd mellé, mire jöttél rá, mit tanultál magadról ezekből a dolgokból.

• Gyűjtsd össze, mi az, amit el szeretnél engedni ebben az évben – rossz szokásaid, vagy bármi egyéb, amire úgy érzed, nincs már szükséged, nem akarod többet élni.
• Írd össze, mi az, amit szeretnél, ha megvalósulna ebben az évben.
• Írd mellé, mit vagy hajlandó megtenni érte. Mennyi időt, figyelmet, pénzt szentelnél neki?
• Gyűjtsd össze, mi az, ami már most megvan ehhez. Ezek az alapjaid – innen lehet elkezdeni lépkedni.
• Gyűjtsd össze, ki mindenki és mi támogat téged ebben. Belőlük meríthesz erőt, ha elkeserednél
 

  • Végül gyűjtsd össze, mire van még szükséged, hogy megvalósítsd mindazt, amire vágysz.

Még annál is boldogabb új évet kívánok, mint amit most el tudsz egyáltalán képzelni magadnak!

Ha hasznos volt neked ez az írás, kérlek segíts eljuttatni másokhoz is, hátha nekik is az lesz.